top of page

    

СКАЗ

Сказ – природновогнищеве захворювання, тобто, якщо в цій місцевості немає жодної хворої тварини на сказ, то і немає небезпеки заразиться. Воно не передається через воду, землю чи повітря.

     Особливістю захворювання є можливість передачі майже виключно при контакті хворої та здорової тварини. Причому зараження може статися не тільки при покусах, але й через облизування та поїдання гризуна полеглого від патології, але такі випадки рідкісні. Основним є покус.

     Вірус, що викликає сказ у собак і кішок дивним чином виділяється зі слиною, при цьому викликає запалення головного мозку, що призводить до агресивної поведінки (але буває і "тиха" форма сказу, коли тварина надто ласкава), це - необхідний "комплект" для життя вірусу . Уражена сказом тварина кусає навіть палиці, каміння, метал, ламаючи зуби, настільки працює потреба у передачі вірусу. Але, бачачи іншу тварину чи людину, агресія часто поширюється на  них.

Відзначено, що хворі лисиці прагнуть проникнути в область проживання людини, тоді як у здоровому стані намагаються уникнути спілкування.

     Як власнику уникнути небезпеки зараження свого вихованця?

 

Є кілька напрямків профілактики:

 

1. Постійний контроль над твариною, таким чином, якщо прогулянки завжди відбуваються на повідку, і ви завжди знаєте, з ким спілкується ваш собака. Небезпека мінімізується чи відсутня;

 

2. Вакцинація вихованця від сказу. Щеплення від сказу – єдина вакцинація, яка потрібна ветеринарним законодавством.

Хоча ніколи не можна бути впевненим у тому, що виконана вакцинація дала 100% імунітет, оскільки імунна відповідь у кожної тварини індивідуальна.

До речі, у зв'язку з цим, деякі європейські країни вимагають не факту вакцинації, а титр антитіл, що однозначно вказує на ступінь захищеності;

 

3. Найбільш актуальний період небезпеки – весна-літо, коли багато вихованців переміщаються до села, де шанси контакту з дикими та безпритульними тваринами суттєво підвищуються. І навпаки, якщо кішка живе у міській квартирі і ніколи її не залишає, то й небезпеки заразитися нема.

Якщо, проте, ветеринарний лікар на прийомі запідозрив сказ, то власникові дуже важливо прислухатися до порад, тим більше що він має законодавчо дослухатися до порад і діяти з метою профілактики можливості зараження оточуючих людей.

Для цього застосовується ізоляція тварини, тобто створення умов, що виключають контакт із будь ким. Це можна забезпечити навіть у квартирі ізолювавши собаку в окремій кімнаті.

Після повідомлення державної служби ветеринарної медицини та за їх рішенням приймається рішення: або спостереження за місцезнаходженням тварини або повинні помістити собаку в ізолятор і спостерігати за станом. Подальші рішення приймаються виходячи з результатів спостережень.

ВАЖЛИВО!

 

Якщо Вас вкусила тварина необхідно якнайшвидше звернутися до Травмпункту для надання першої медичної допомоги, введення протиправцевої сироватки тощо.

Не забувайте вказати місце, де стався інцидент, якщо відомі дані господарів тварини (ПІБ, адреса, телефон, дані про тварину) обов'язково повідомте лікаря травмпункту.

 

ЯКЩО НЕ ВДАЄТЬСЯ СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ТВАРИНОЮ ПРОТЯГОМ 10-ТИ ДНІВ ПІСЛЯ Укусу АБО ТВАРИНА ЗАГИНУЛА, ВАМ НЕГАЙНО ПОВИННІ НАДАТИ АНТИРАБІЧНУ ДОПОМОГУ.

 

З питань вакцинації Вашої тварини звертайтесь до клініки або отримайте консультацію по телефону

bottom of page