top of page

Пам'ятка власнику цуценя

       Ваш будинок повинен бути безпечний для цуценя: прибрані дроти, ліки, хімікати, предмети, що б'ються.

 

      Щеня має мати іграшки, призначені саме для собак.

 

      У разі погіршення самопочуття щеня потрібно якнайшвидше привезти його до ветеринарної клініки.

 

      Годувати щеня потрібно або готовим промисловим кормом суперпреміум класу, або збалансованим натуральним з додаванням необхідних вітамінів та мінералів.

       Ніколи не давайте своєму цуценяті шоколад, гостру, жирну, пряну, копчену та солону їжу, кістки – це вкрай шкідливо для його організму.

 

       Не намагайтеся урізноманітнити меню вихованця. Годувати цуценя слід в одні й ті самі години у спеціально виділеному для цьому місці. У віці 1-2 місяці - 5-8 разів на день, з кожним наступним місяцем до сьомого, зменшуючи кількість годівлі на одне. Починаючи з семимісячного віку, цуценята годують, як і дорослого собаку 2 рази на день. Звичний режим сприятливо позначається на травленні та нормальному випорожненні кишечника.

 

 

      Не годуйте вихованця перед фізичними заняттями та поїздками, щоб уникнути блювоти.

 

      Свіжа питна вода має бути завжди у вільному доступі.

 

      Вакцинувати цуценя потрібно в 1.5- 2 міс., Ревакцинувати - в 2.5- 3 місяці ( взалежності від вакцини. Якщо вакцинація розпочата в 6-ти тижневому віці, то потрібно робити ревакцинацію двічі з інтервалом у три тижні, до досягнення 3 місячного віку, попередньо провести дегельмінтизацію.

 

Якщо цуценя не було привчене до туалету заводчиком, потрібно застелити поверхню підлоги газетами або пелюшками. Через деякий час пелюшки потрібно залишити тільки в улюблених місцях, поступово скорочуючи їх площу та кількість.

       Цуценя, як правило, ходить в туалет після сну, їжі та ігор. Коли він починає крутитися в пошуках місця, щоб сісти - акуратно віднесіть його в лоток або на пелюшку. Коли він зробить свої справи, радісно похваліть його і пригостіть смачненьким. Не треба переривати цуценя, якщо воно вже почало пісяти. Не можна лаяти собаку за калюжі та купки, якщо з моменту скоєння «злочину» пройшло більше 30 сек, то цуценя краще взагалі не лаяти.

    Пісяти цуценя вдома може протягом кількох місяців, навіть якщо воно вже в основному привчене до вулиці.

     Виховуйте цуценя терпляче і послідовно, не допускаючи зривів та винятків із заведених правил. ​

     Вимоги до цуценя повинні бути однакові як і для всіх членів сім'ї.

    Не дозволяйте цуценяті того, що не дозволите дорослому собаці. ​

    Не дозволяйте собаці дрібної породи те, що дозволили б собаці великої породи.

       Граючи з однопомітниками, цуценя прихоплює зубками, але такі ігри з людьми треба забороняти відразу.

       Цуценя потрібно переключити на іграшку, не потрібно відштовхувати його і відсмикувати руки - він може сприймати це як продовження гри.

     Займайтеся із цуценям кілька разів на день по кілька хвилин, повторюючи вправи 3-5 разів.

 

     Не вимагайте від цуценя одразу ж ідеального виконання – воно лише дитина, яка навчається. Наприклад, припустимо, щоб 4-х місячне щеня, виконуючи команду «сидіти», завалилося на попку. Обов'язково бурхливо хваліть та пригощайте цуценя за правильно виконане завдання.


      

       Прагніть того, щоб спілкування з Вами було максимально цікавим і, як наслідок, бажаним для цуценя. Ускладнення завдань має бути плавним, спочатку потрібно навчити цуценя команді в будинку, в умовах відсутності подразників, потім на вулиці в тихому місці, де його не відволікають перехожі, та інші собаки.

       Привчати собаку до життя в місті: поїздки в транспорті, візити до лікаря, відвідування виставок, зустрічі з незвичайно одягненими людьми, з незвичайними предметами, потрібно починати з щенячого віку, щоб у разі потреби Ви не зіткнулися з додатковими труднощами, наприклад, поїздка автобусом до лікаря не стала б для дорослого собаки додатковим стресом, який посилить хворобу.

      Також з дитинства привчайте до стрижки пазурів, огляду ротової порожнини, вух, грумінгу.

      Ніколи ласкаво не заспокоюйте цуценя, якщо він чогось злякався - щеня сприймає це як заохочення: він правильно зробив, що злякався і втік.

Потрібно проігнорувати його боягузливу поведінку, спокійно підійти до предмета, що злякав цуценя (не змушуючи цуценя підходити до нього насильно), показавши, що загрози немає.

Аналогічно, стежте за інтонацією, коли висловлюєте невдоволення. Якщо Ви ласкаво питаєте собаку: «За що ж ти покусав цю милу панянку?», пес це сприйме також як заохочення до своїх дій.

Не сприймайте бажану Вам поведінку цуценя, як зрозуміло, завжди заохочуйте його.

      

Ми завжди раді допомогти Вам!

bottom of page